Wyłączniki próżniowe Tavrida Electric


 • Najwyższa niezawodność
  Wyłączniki Tavrida Electric gwarantują bezkonkurencyjną niezawodność. W przeciwieństwie do innych wyłączników stale monitorują wszystkie obwody wtórne. W przypadku awarii wyłącznik sygnalizuje ją lokalnie za pomocą diod LED oraz zdalnie za pośrednictwem styków przekaźnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu zespół serwisowy może naprawić usterkę zanim spowoduje ona problem.


 • Najszybsze operacje załącz/wyłącz
  Wyłączniki Tavrida Electric są najszybsze na rynku, czas otwierania to 12 ms lub mniej a czas zamknięcia to 24 ms lub mniej*. Nie ma lepszego sposobu, aby: zminimalizować zagrożenia dla pracowników lub osób postronnych; zminimalizować uszkodzenia aparatury i innych urządzeń sieciowych; ograniczyć obecny poziom usterek lub przełączyć obciążenie krytyczne do alternatywnego źródła zasilania.


 • Najwyższa wydajność
  Wyłączniki Tavrida Electric są najbardziej wydajne na rynku. Potwierdza to wysoka trwałość łączeniowa: nawet do 50.000 cykli ZO przy prądzie znamionowym oraz 100 operacji otwarcia przy prądzie znamionowym wyłączalnym bez konieczności jakichkolwiek konserwacji.


 • Pracuje w dowolnym położeniu, najbardziej kompaktowe wymiary
  Wyłączniki Tavrida Electric działają niezawodnie, niezależnie od ich położenia. Podstawowe wymiary wyłącznika 17,5 kV nie przekraczają 579 x 695 x 300mm (wys. x szer. x gł.). Wyłącznik 24 kV nie przekracza 549 x 690 x 300mm. Dzięki tym wymiarom jest to idealny wybór w przypadku nowo projektowanych rozdzielnic oraz rozwiązań retrofitowych.


 • Wyłączniki próżniowe – zastosowania specjalne

  Tavrida Electric zrewolucjonizowała projekt wyłącznika poprzez opracowanie nowej generacji wyłączników i sterowników z wyjątkowo szybkim czasem otwierania, zamykania oraz reakcji. Czasy otwierania i zamykania to odpowiednio 12 i 24 ms. Umożliwia to następujące zastosowania:

  • Szybkie łączniki z bardzo krótkimi czasami równymi czasom dwóch cykli
   Szybkie czasy operacyjne pozwalają na działanie bez zakłóceń w przypadku utraty głównego źródła zasilania nawet w bardzo specyficznych warunkach. Szybki łącznik:
   - eliminuje kosztowne przestoje,
   - zmniejsza obciążenie aparatury produkcyjnej,
   - zapewnia szybki zwrot z inwestycji.

  • Wyłączenie z jednoczesnym gaszeniem łuku
   Krótkie czasy łączeniowe:
   - zwiększają bezpieczeństwo pracy,
   - skracają czas konserwacji i utraty wydajności,
   - ograniczają uszkodzenia aparatury i koszty naprawy.

  • Rozwiązania ograniczające prąd zwarciowy bez strat operacyjnych umożliwiają automatyczne ponowne załączenie źródła zasilania
   Rozwiązania Tavrida Electric ograniczające prąd zwarciowy:
   - zapewniają maksymalne wykorzystanie generacji rozproszonej,
   - zapewniają ochronę urządzeń po stronie wtórnej przed wysokimi prądami zwarciowymi,
   - poprawiają bezpieczeństwo pracy.

  Wyłączniki próżniowe – zastosowania specjalne
 • Rozwiązania dla OEM i wyłączniki do retrofitu

  Tavrida Electric współpracuje z ponad 300 producentami rozdzielnic i dostawcami rozwiązań retrofitowych. W ciągu wieloletniej współpracy wyłączniki Tavrida Electric okazały się wszechstronnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem zarówno do nowych jak i istniejących rozdzielnic, a także rozwiązań retrofitowych. Jest to najmniejsze i najlżejsze rozwiązanie na rynku, działa niezależnie od położenia i jest łatwe do zainstalowania.

  Rozwiązania dla OEM i wyłączniki do retrofitu
 • Wyłączniki jednofazowe

  Wyłączniki jednofazowe Tavrida Electric idealnie pasują do takich aplikacji jak załączanie punktu zerowego transformatora uziemiającego lub generatora. Wyłącznik jednofazowy waży mniej niż 14 kg, dzięki czemu może zostać szybko i ekonomicznie zainstalowany nawet w najmniejszej przestrzeni.

  Wyłączniki jednofazowe

BUDOWA I DZIAŁANIE

Wyłączniki próżniowe

1
2
3
4
5
6
7
 1. Tavrida Electric produkuje małe, kompaktowe wyłączniki z komorami próżniowymi o niezwykle długiej żywotności mechanicznej i elektrycznej. Specjalnie zaprojektowany osiowy rozkład pola magnetycznego zapewnia równomierną gęstość prądu na powierzchni styku, co znacznie poprawia skuteczność wyłączania w próżni.

  More
 2. Styki komory próżniowej mają unikalną konstrukcję, opartą na mieszance metali miedzi i chromu oraz różnych domieszek, które zapewniają długą żywotność elektryczną, niską wartość rezystancji styków oraz prądu zrywania łuku.

  More
 3. Opatentowana, kompaktowa konstrukcja wyłącznika umożliwia zainstalowanie bezpośrednio w każdym polu. Konstrukcja jest optymalna z punktu widzenia niezawodności, wymiarów, wagi i łatwości montażu.

  More
 4. Sprężyna ściskana przez napęd elektromagnesowy podczas zamykania wyłącznika zapewnia utrzymanie odpowiedniego docisku styków głównych. Sprężyna jest zintegrowana z napędem i nie wymaga żadnej konserwacji w trakcie eksploatacji wyłącznika.

  More
 5. Zaciski wyłącznika są tak zaprojektowane, aby zmniejszyć rezystancję styków i ograniczyć ryzyko ich przegrzania.

  More
 6. Zastosowanie krążków spawanych automatycznie zamiast mieszków fałdowanych eliminuje główny punkt awaryjności konstrukcji konwencjonalnych wyłączników, co pozwala komorze próżniowej na wykonanie ponad 150.000 cykli ZO i obejmuje wysoką próżnię (10-6 Pa) przez cały okres użytkowania.

  More
 7. Tavrida Electric szybko zdała sobie sprawę, że złożoność i wielkość konwencjonalnych mechanizmów powoduje, że są one zawodne a ich żywotność jest mniejsza. Każdy wyłącznik Tavrida Electric wykorzystuje do sterowania stykami komory opatentowane napędy zaprojektowane i wykonane w naszych zakładach. Wszystkie elementy łączeniowe bieguna montowane są w jednej osi, co oznacza, że wszystkie ruchy mechaniczne są prostoliniowe.

  Еще

Zespół sterowniczy СМ_16

 • Ciągła samokontrola. Wyłączniki próżniowe wyposażone w zespół sterowniczy CM16 stale monitorują sterowanie, zespół łączeniowy, okablowanie funkcjonalne oraz jakość zasilania pomocniczego. CM16 eliminuje konieczność stosowania dodatkowej cewki wyłączającej i załączającej, mechanizmów napinania sprężyny. CM16 pozwala użytkownikowi zapomnieć o zaplanowanych inspekcjach przewodów wyłączających i załączających, ponieważ w przypadku nieprawidłowego działania do operatora zostanie wysłane odpowiednie powiadomienie za pomocą jednego z wbudowanych przekaźników wyjściowych i będzie ono sygnalizowane poprzez wbudowane w CM diody LED.
 • Niskie zużycie energii. Wyłączniki próżniowe wyposażone w zespół sterowniczy CM16 potrzebują mniej niż 42W w trybie ładowania – to zaledwie 10% tego, czego potrzebują najlepsze alternatywne rozwiązania dostępne na rynku! Tak niski pobór mocy rozwiązuje w końcu problem zasilania pomocniczego - teraz znacznie mniej wydajne źródła energii oraz UPS mogą zapewnić wymaganą moc urządzeniom pomocniczym stacji.
 • Łatwość użytkowania i niezawodność. Zespoły sterownicze typu CM16 są połączone z wyłącznikiem za pomocą dwóch przewodów. Pozwala to na zainstalowanie CM w dowolnym miejscu, dogodnym zarówno dla OEM, jak i użytkownika końcowego. Bardzo kompaktowe wymiary i niewielka waga dodatkowo upraszczają proces montażu. CM16 ma solidną konstrukcję, jest zamknięty w aluminiowej obudowie, co zapewnia wysoki poziom EMC potwierdzony przez laboratoria badawcze KEMA.
 
* W porównaniu do czasów otwierania i zamykania wyłączników standardowych - odpowiednio ≤ 35 ms i ≤ 70 ms.